بیگ بلو باتن چیست؟

بیگ بلو باتن، یک نرم افزار متن باز در جهت آموزش یا گفتگو بصورت مجازی است. این نرم افزار یکی از خدمات وبسایت آنلاین آموزان بوده و به عنوان یک بستر آموزشی برای برگزاری کلاس آنلاین به شما کمک می‌کند؛ شما می‌توانید با استفاده از این نرم افزار یک وبینار یا یک کلاس مجازی ترتیب دهید. افراد از تمامی صنف‌ها اعم از استاد، دانشجو، مشاور آنلاین و … می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

این نرم افزار در اصل به زبان انگلیسی است اما می‌توان آنرا به فارسی یا هر زبان دیگری تغییر داد. بیگ بلو باتن یک نرم افزار ساده و در عین حال کاملاً پیشرفته است که تمامی امکانات و لزومات یک پلتفرم آموزش آنلاین را داراست و شما بدون نگرانی در هر زمان و هر مکان می‌توانید با کلیک بر روی یک دکمه به دنیای آموزش و یادگیری آنلاین دسترسی داشته باشید و به وبینار های خود بپردازید.

آنلاین آموزان با ارائه سیستم وب کنفرانس بیگ بلو باتن، امکان برگزاری وبینارهای یکطرفه و تعاملی را به تمامی سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها و شرکت‌ها می‌دهد. همچنین این پلتفرم به دانشگاه‌ها، مدارس، مؤسسات آموزشی و…. این امکان را می‌دهد تا کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی خود را با قابلیت‌های ویژه و امکانات پیشرفته اموزشی در این سایت کلاس آنلاین، برگزار کنند و هیچ مشکلی از نظر حضور فیزیکی نداشته باشند.

قابلیت‌های بیگ بلو باتن

هنگام کار با این نرم افزار، اگر به سمت چپ پنجره کلاسی که در آن هستید نگاه کنید یک منو می‌بینید که شامل موارد زیر است:

 • قابلیت چت عمومی و خصوصی

یکی از قابلیت‌های کلاس مجازی بیگ بلو باتن چت عمومی و خصوصی است؛ شما می‌توانید با کلیک بر روی نام شرکت کنندگان و انتخاب چت عمومی یا خصوصی با آنها ارتباط بگیرید.

 • لیست کاربران

لیست کاربر فقط توسط مجری یا همان میزبان قابل دسترسی است. این بخش، لیستی از کلیه کاربران (بیننده و ناظران) است که به آن کلاس پیوسته‌اند. اگر روی نام کاربر کلیک کنید، می‌توانید یک چت خصوصی را با او شروع کنید. به عنوان مجری کلاس آنلاین شما می‌توانید وضعیت کاربر را ارتقا دهید یا کاربر را از جلسه حذف کنید.

همچنین نرم افزار بیگ بلو باتن از قابلیت‌های دیگری که در زیر آمده است پشتیبانی می‌کند:

 • پشتیبانی از ایموجی ها

شما می‌توانید برای ارتباط سریع و راحت با دانشجویان خود از ایموجی های نشان دهنده وضعیت استفاده کنید.

 • مکالمه صوتی

تمامی کاربران می‌توانند لذت یک مکالمه صوتی با کیفیت بالا در این نرم افزار را تجربه کنند.

 • اتاق فکر (Breakout)

یکی از امکانات جالب این سرویس که توسط آنلاین آموزان ارائه می‌شود، امکان گروه بندی و ارسال تیم‌ها به اتاق فکر برای انجام کارهای گروهی است.

 • اشتراک گذاری فایلها

مجریان و کاربران می‌توانند هر فایلی اعم از صوتی، تصویری و غیره را در این پلتفرم با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 • نوشتن روی تخته

کاربران می‌توانند برای اجرای بهتر محتوای خود با استفاده از ماوس یا قلم نوری از قابلیت تخته این نرم افزار استفاده کنند و بصورت مستقیم روی آن بنویسند.

 • امکان ارائه فایل

برگذار کننده کلاس آنلاین می‌تواند طیف گسترده‌ای از فایلها شامل پادکست، پی دی اف، پاورپوینت، تصویر و … را با بقیهٔ آنلاین آموزان به اشتراک بگذارد.

 • ضبط کلاس مجازی

کلیه کلاس‌ها و جلسات مجازی را در این نرم افزار می‌توان ضبط کرده و بعداً از آن استفاده کرد.

 • اشتراک صفحه نمایش

یکی از کابرد های مهم نرم افزار بیگ بلو باتن، اشتراک صفحه است؛ به این صورت که کاربر، چه مجری چه دانش آموز، علاوه بر آموزش آنلاین از طریق فایل و پی دی اف و غیره، می‌تواند صفحه نمایش خود را برای درک بهتر مطالب به اشتراک بگذارد.

 • پرسش و پاسخ

در تمام جلسات برگزار شده در این نرم افزار همهٔ کاربران می‌توانند سؤالات خود را با مجری یا دیگر کاربران مطرح کرده و به گفتگو بپردازند.

 • رابط کاربری بر اساس HTML۵

 در نسخه ۲.۲ این نرم افزار، از رابط کاربری HTML۵ استفاده شده است و خبر خوب این است که این قابلیت در دستگاه‌های تلفن همراه نیز مورد استفاده است.